Orvosi képalkotási módszerek fejlesztése

 

 

Zajcsökkentés

Bevezetés:

A digitális, fluoroszkópiás röntgendiagnosztikai berendezésekben a megjelenített kép minőségét döntő mértéken befolyásolják a feldolgozásban résztvevő algoritmusok és szoftverek. Ennek az algoritmus láncnak egy kiemelkedően fontos elemét képezik a zajcsökkentő algoritmusok. A fejlesztők folyamatosan törekednek a beteget és a kezelő személyzetet érő dózis csökkentésére, ezért ezekre a valós időben futó zajcsökkentő algoritmusokra egyre nagyobb feladat hárul.

Célkitűzések:

A projekt egyik célja, hogy áttekintse a röntgendiagnosztikában használatos képminőség javító technikákat, különös tekintettel a zajcsökkentő algoritmusokra. Az irodalmi áttekintést követően, a legígéretesebb algoritmusok teljesítményének megítéléséhez objektív és szubjektív kiértékelést végzünk. A szerzett tapasztalatok alapján az algoritmus lánc részeként új zajcsökkentő algoritmust fejlesztünk.

Az algoritmusok vizsgálata, építése mellett, kardiológia laborokkal együttműködve az orvosok képminőséggel kapcsolatos igényeit térképezzük fel, illetve a képminőséget jellemző objektív metrikák számolását, feldolgozását, összehasonlítását végezzük.

Időtartam: 1,5 év

Szükséges készségek:

Érdeklődés az orvosi képalkotásban, programozási ismeretek (adatfeldolgozó programok tervezése, írása), angol nyelvtudás, algoritmusok megértéséhez és írásához szükséges matematikai ismeretek.

Részfeladatok:

 

 

 

Főoldal